O MNIE - Dziewczyna pracująca

O MNIE

Witaj.
Miło Cię u mnie gościć. Cieszę się że tu trafiłaś. Dziewczyna pracująca to blog skupiony wokół domu, jego dekoracji i smacznej kuchni.

Mam na imię Marta. Ukończyłam studia humanistyczne, jednak od zawsze świetnie się czułam w pracach kreatywnych i dekorowaniu wnętrz. Pewnego dnia, mając już tytuł magistra w kieszeni stwierdziłam że trzeba podążać za tym co się lubi i "nieśmiało" bo już w wieku 27 lat zapisałam się do studium plastycznego. Zajęcia z kolorami, fakturami, formą przestrzenną to było to co mnie fascynowało i sprawiało że bez problemu siedziałam długie noce nad zadaniami domowymi.
Ośmielona rezultatami ukończyłam studia podyplomowe z projektowania architektury wnętrz i wystawiennictwa  na wydziale Wzornictwa i Architektury Wnętrz Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Żądza wiedzy zaprowadziła mnie na kursy fotografii wnętrz do Educoncept oraz kursy stylizacji wnętrz na sprzedaż i wynajem prowadzonych przez Stage-It-Up (dawniej HouseDoctorPolska).

Kocham jasne, pełne słońca wnętrza. Cenię sobie przytulność i indywidualizm. Nie mam jednego ulubionego stylu. To coś pomiędzy stylem skandynawskim, loftowym i retro. Cenię sobie perełki naszego polskiego designu i mam skrytą nadzieję uchronić kilka z nich w moim przyszłym własnym M. To skarby z babcinego domu które już w sferze planów mają przypisane miejsce w nowej przestrzeni. Na co dzień, w pracy zawodowej mam styczność z pięknymi przedmiotami do dekoracji wnętrz. Otaczają mnie lampy, meble, obrazy, szkło i porcelana. Nie sposób tego wszystkiego mieć we własnym domu...no cóż:)

Poza pracą zawodową jestem szefem kuchni (mojej własnej), osobistym dekoratorem wnętrz moich znajomych, domowym lekarzem pierwszego kontaktu, organizatorem przestrzeni, sprzątaczką i praczką. Fotografem wszystkiego co wpadnie mi w oko. Malarzem, grafikiem i decuparzystką. Smakoszem kawy i herbaty, miłośniczką słodkości...po prostu dziewczyną pracująca na więcej niż jednym etacie :)


Brak komentarzy: